Fresh Air G

1.350,00 ден.3.700,00 ден.

Класична решетка за вентилација со добар проток на воздух. Погодна за камини и вентилации.
Не е наменета за надворешна употреба.

SKU: Не е достапно Категорија Ознаки: ,

Опис

Модерна решетка за вентилација. Доаѓа во неколку стандардизирани големини.
Главна карактеристика на оваа решетка е добриот непречен провев а при тоа спречува поглед кон внатрешноста на каминот.

Решетката е спакувана во кутија и заедно со решетката доаѓа поцинкувана рамка која се причврстува на каминот, ѕидот и сл. Самата решетка клапнува во рамката за лесна демонтажа.

17х17см, 30х17см, 37х17см и 70x17cm
Боја: Сива – Графитна

Оваа боја е универзална боја која одговара на сите камини. Има пепеласта, графитна боја која е многу слична и на бојата на ложиштата, одговара скоро на секоја боја и шара.

 

Дополнителни информации

Тежина 1 кг
Димензии 30 × 17 × 5 cm
Димензија

17×17, 30×17, 37×17, 70×17