Classic Air G

990,00 ден.1.750,00 ден.

Класична решетка за вентилација со добар проток на воздух. Погодна за камини и вентилации.
Не е наменета за надворешна употреба.

SKU: Не е достапно Категорија Ознаки: ,

Опис

Класична решетка за вентилација. Доаѓа во неколку стандардизирани големини

Решетката е спакувана во кутија и заедно со решетката доаѓа поцинкувана рамка која се причврстува на каминот, ѕидот и сл. Самата решетка клапнува во рамката за лесна демонтажа.

11х42 см, 17х17см, 30х17см, 37х17 см
Боја: Сива – Графитна

Оваа боја е универзална боја која одговара на сите камини. Има пепеласта, графитна боја која е многу слична и на бојата на ложиштата, одговара скоро на секоја боја и шара.

 

Дополнителни информации

Тежина 1 кг
Димензии 30 × 17 × 5 cm
Димензија

11×42, 17×17, 30×17, 37×17